habaicyna

Im bardziej rozwija się medycyna, tym na rynku pojawia się więcej leków i suplementów. Duża część z nich składa się z elementów pozyskiwanych sztucznie, potocznie nazywanych chemią. Przez jakiś czas zapomniano o naturalnych składnikach i ich dobroczynnym wpływie na organizm ludzki. Dzisiaj powoli wraca się do tego i coraz więcej leków skupia się na ziołach, wyrobach pozyskiwanych od zwierząt i innych składnikach naturalnych. Jednym z takich przypadków jest habaicyna.

Habaicyna Suplement diety

Habaicyna stworzona została jako suplement diety. W głównej mierze jej skład jest z pochodzenia roślinnego. Habaicyna występuje jako podłużna, dwukolorowa (szaro-biała), celulozowa kapsułka. Również w powłoczce tabletki nie ma sztucznych barwników. Dzięki temu cały suplement jest bardzo naturalny. Ponadto preparat uważany jest za całkowicie bezpieczny w stosowaniu przez ludzi.

Skład

Habaicyna w całości składa się z dwóch składników. Po pierwsze jest to pierzga pszczela czyli pyłek kwiatowy przerobiony uprzednio przez pszczoły. W samej pierzdze znajduje się pyłek kwiatowy (czyli jej główny składnik), miód oraz wydzielina z gruczołów ślinowych tych owadów. Drugim składnikiem jest jedna z rodzajów papryk habanero – tzw. capsicum chinense – w formie pomarańczowego drobnego proszku. W samej papryce znajduje się kapsaicyna, czyli jej (i zarazem Habaicyny) najważniejszy organiczny związek chemiczny, który jest tu substancją czynną.

Jedna tabletka Habaicyny (351,5 mg-388,5 mg) ma w sobie około 185 mg pierzgi pszczelej i tyle samo papryki chilli habanero. Jeśli chodzi o kapsaicynę, znajduje się jej mniej więcej 1,68 mg.

Właściwości i zastosowanie

Habaicyna poprzez składanie się z kapsaicyny i pierzgi pszczelej ma właściwości i zastosowania im odpowiadającę, czyli:

  • poziom cukru obecny w krwi ulega obniżeniu, tym samym pomaga to w leczeniu cukrzycy,
  • redukuje apetyt,
  • detoks organizmu – zmniejsza lub całkowicie zatrzymuje wpływ związków chemicznych na organizm człowieka,
  • wspiera walkę z nerwicą i depresją, a także chorobami: wrzodową i dwunastnicy,
  • walczy z bakteriami, grzybami i zapaleniami w układzie pokarmowym,
  • pomaga wrócić do prawidłowego stanu po zawale,
  • ogranicza miażdżycę,
  • zmniejsza ciśnienie tętnicze,
  • pomaga w utrzymaniu prawidłowej ilości lipidów i cholesterolu,
  • wzmacnia organizm po odbytej chorobie,
  • mleczko pszczele zawarte w pierzdze wspomaga długie życie (też dlatego nazywane jest eliksirem młodości,
  • dzięki znajdującej się sproszkowanej papryczce (uważanej za najostrzejszą na świecie) w pewnym sensie podbija metabolizm przez co osoby ją zażywające chudną. Stosowana jest więc w walce z otyłością,
  • powoduje powstanie apoptozy komórek rakowych. Oznacza to, ze substancje zawarte w Habaicynie szukają w organizmie komórek rakowych. Po znalezieniu ich wywołują wspomnianą już apoptozę i niszczenie mitochondrii (centrum energetyczne każdej komórki), dzięki którym złe komórki rosną i namnażają się,
  • wpiera produkcję przeciwciał w ciele.

Habaicyna głównie stosowana jest jako lek, a przynajmniej wspomagacz w walce z nowotworami, otyłością, nadciśnieniem tętniczym i prewencyjnie w dbałości o zdrowy organizm człowieka.

Badania

Warto wspomnieć o badaniach, które udowodniły, że spożywanie Habaicyna pozytywnie wpłynie na odchudzanie i nowotwory u człowieka.

Pierwsze zostało zaprezentowane 7-11.02.2015 roku w Baltimore na odbywającym się tam w tym czasie 59. corocznym zebraniu amerykańskiego Towarzystwa Biofizycznego. Grupa badaczy, którym przewodził Dr. Baskarana Thyagarajana pokazali jak spożywanie kapsaicyny (czyli składnika Habaicyny) podbija szybkość spalania kalorii i termogenezy. Dzieje się tak ponieważ pobudzane są receptory znajdujące się w komórkach tłuszczowych – brązowych i białych. Dlaczego akurat te mają na to wpływ? Ponieważ białe odpowiadają za gromadzenie się kalorii, a brązowe za termogenezę (produkcja ciepła dzięki spalaniu tłuszczu).

Inne badania prowadzone przez BMC Complementary and Alternative Medicine z 2013 dowiodły, że komórki nowotworowe w jamie ustnej pod wpływem kapsaicyny osłabiły lub całkowicie zatrzymały ich żywotność.

Ponadto znana jest historia mężczyzny (66 lat), któremu przy stosowaniu składnika Habaicyny na raka gruczołu krokowego spadł wskaźnik PSA czyli antygenu gruczołu krokowego.

Podobne wpisy